To bohužel nevíme. Co ovšem víme je to, že s sebou přiveze svatomartinské víno a tradiční pečenou husu.

Oslavy Svatého Martina

Svatomartinská vína
Žehnání svatomartinského vína – Uherské Hradiště

v pátek 8. listopadu pořádají Svatomartinskou slavnost ve Starém Městě. Na husí hody a košt mladých vín se můžete těšit od 15 hodin v Jezuitském sklepě a polyfunkčním sále kostela sv. Ducha na náměstí Velké Moravy. V 16 hodin přijede sv. Martin na bílém koni, scházet nebude žehnání mladých vín, ohňová show, projížďky v kočáru, dvě cimbálové muziky. Hodování skončí ve 22 hodiny.

Do Buchlovic jste zváni na Martinské hody s právem. Proběhnou v sobotu 9. a neděli 10. listopadu a na programu je vše, co k hodům patří, například obchůzky městem, večerní hodování, hodové mše svaté v kostele sv. Martina, hodové tanečky.

Na mladá vína a husí menu a za další zábavou se můžete vydat i do lázeňského města Luhačovic. V sobotu 9. listopadu od 11 hodiny hledejte v Bílé čtvrti bílý stan nabízející program Komorního gurmánského festivalu Luhačovická husa.

Tradiční Žehnání svatomartinského vína přiláká stovky lidí na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti, aby v pondělí 11. listopadu v 11 hodin byli u slavnostního obřadu žehnání Svatomartinského vína 2019 a mohli následně degustovat a odhalovat svěží chutě mladých vín.

Ve Zlíně připravili Svatomartinské hody na sobotu 16. listopadu. Na náměstí Míru se budou od 10 hodin prezentovat vinaři, kteří nabídnou milovníkům vína ochutnávku letošních mladých vín. Nebudou opět chybět ani tradiční svatomartinské pokrmy a degustační menu v čele s husou na různé způsoby. Celou akci bude doprovázet bohatý kulturní program.

Apartmány Františkánská leží coby kamenem dohodil

Na oslavy Svatého Martina vás zveme do nově zrekonstruovaných Apartmánech Františkánská, která jsou situována coby kamenem dohodil od Masarykova náměstí v Uherském Hradišti.

Apartmány Františkánská
Apartmány Františkánská